Category Archives: Uncategorized

Electronic Notice Board of The Goodyear Farm Tires British National Hot Air Balloon Championships 2017

The Goodyear Farm Tires British National Hot Air Balloon Championships 2017The Goodyear Farm Tires British National Hot Air Balloon Championships 2017
Wolverley CE Secondary School DY11 5XQ
14th – 19th August 2017

Total results final
Task results
Measuring Report Sheets

Task sheet of Flight3

Task sheet of Flight2

Task sheet of Flight1, Task sheet cancelled at 14pm

Schedule

General Briefing: 14:00 Monday 14th August, at Wolverley School, Main Briefing Room
1st competition flight – Monday pm
Last competition flight – Saturday am
Awards: Lunchtime Saturday 19thAugust,

Pilots

Number Name Balloon registration
1 Dominic Bareford G-CJGO
2 David Bareford EC-LIR
3 Alex Court G-OURT
4 Kenneth Karlstrom G-KENK
5 David Medcalf G-CHXN
6 Thomas Hook G-HUKS
7 Stephanie Bareford G-CHSP
8 Daniel Gregory G-BTSX
9 Richard Parry G-CDZO
10 Lindsay Muir G-CKMH
11 Chloe Hallett G-LOKI
12 Ian Bridge G-CIFW
13 Marcus Green G-OINT
14 Rupert Stanley G-RUPS
15 Alex Hook G-CBHX
16 Peter Gregory G-OPER
17 Jonathan Tyrrell G-CIAE

 

Electronic Notice Board of 30th Brazilian National Championship

30th Brazilian National Championship30th Brazilian National Championship
30º Campeonato Brasileiro de Balonismo

Boituva, SP, Brazilia
09th July – 16th July

Online track

Results

Task sheet 16th am
Measuring report sheets

Task sheet 15th pm
Measuring report sheet

Task sheet 15th am
Track file of scoring area on Map B in task# 31
Measuring report sheets

Task sheet 14th pm
Measuring report sheet

Task sheet 14th am
Measuring report sheets

Task sheet 13th am
Track file of scoring area on Map A in task# 21
Measuring report sheets

Task sheet 12th am
Measuring report sheets

Task sheet 11th pm
Measuring report sheet

Task sheet 11th am
Measuring report sheets

Task sheet 10th am
Measuring report sheets

 

Pilot’s list

1 Fabio Passos SP
2 Luis Silvestre SP
3 Lupercio Lima GO
4 Rubens Kalousdian SP
5 Markus Kalousdian SP
6 Marcos Paulo da Silva SP
7 Christian Kalousdian SP
8 Amarildo Tozzi SP
9 Valdemir Taveira SP
10 Ronaldo Morales SP
11 Filipe Tostes GO
12 Warley Macedo SP
13 Homero Antunes SP
14 Giovani Pompermaier RS
15 Alessandro Taveira SP
16 Ricardo Zavarello SP
17 Eduardo Libra SP
18 Jonathan Padulla SP
19 Henrique Neto SP
20 Renato Mathies Alemão SP
21 Cristiano Almudim RS
22 Murilo Hoffmann RS
23 Rafael da Luz RS
24 Sergio Jung RS